بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی به بیمه ای گفته میشود که برای جبران خسارت ها و حوادثی که در حین سفر داشته باشند را پوشش می دهد .

انواع بیمه مسافرتی :

 • خارجی
 • داخلی

بیمه مسافرتی داخلی

خیلی از مسافران به اشتباه فکر میکنند که با خرید بیمه مسافرتی  برای سفرهای داخلی هم می توان استفاده کرد اما این نوع بیمه ها فقط برای سفرهای خارج از کشور محسوب میشود که در بخش بیمه مسافرتی خارجی توضیحات کامل داده ایم . اما برای  بیمه مسافرتی داخلی  از  بیمه حوادث و بیمه مسئولیت استفاده میشود که  فرقی نمیکند که شما به کدام شهر یا استانی سفر میکنید  ، گروهی سفر میکنید ( تور )  یا همراه با خانواده و حتی اگر تنها به سفر میروید هدف از سفر هر چه که باشد  تفریحی ، آموزشی ، ماموریتی  و …. می توانید از ۲ نوع بیمه بالا استفاده کنید و سفر ایمنی را داشته باشید .

بیمه تورهای داخلی :

این بیمه برای مدیران آژانسهای مسافرتی و تور لیدر ها و در کل برگزارکنندگان سفرهای داخلی می باشد . که مسئول تمام حوادثی هستند که در طول مسیر برای مسافر عزیز اتفاق می افتد .

نکته : البته حوادثی که مربوط به تور باشد و ناشی از بی احتیاطی و رعایت نکردن مسافرها نباشد .

با خرید این ۲ نوع بیمه ( بیمه حوادث ) ( بیمه مسئولیت ) در صورت بروز حادثه شرکت بیمه موظف به پرداخت هزینه با توجه به سقف تعهد می باشد  و در غیر این صورت تمامیه هزینه ها را مدیر آژانس یا برگزارکننده تور پرداخت می نماید . سقف تعهدات و شرایط خرید برای این ۲ نوع بیمه در هر شرکت بیمه ای متفاوت می باشد اما این شرایط را به صورت کلی  در ادامه بیان کردیم .

بیمه حوادث  گروهی تورهای مسافرتی داخلی

بیمه حوادث را می توانید به ۲ صورت خریداری کرد .

 • انفرادی
 • گروهی

 

حوادث در بیمه  یعنی اتفاقاتی ناشی از عوامل خارجی است که بدون قصد و اراده بیمه شده در مدت سفر برای آن فرد یا گروه اتفاق می افتد که منجر به جراحت ، نقص عضو ، از کارافتادگی  و یا فوت  بیمه شده می شود .

شرکت بیمه متعهد است پوشش های زیر را برای جبران خسارت های ناشی از حادثه پرداخت کند :

 • غرامت فوت
 • نقص عضو یا از کار افتادگی دائم ( کلی یا جزئی )
 • هزینه پزشکی
 • غرامت روزانه

 

همچنین با پرداخت هزینه بیشتر پوشش های بیشتری به بیمه شده تعلق میگیرد که می تواند در هر یک از ورزش ها یا تورهایی نظیر رافتینگ ، دوچرخه سواری و غیره  از شرکت بیمه دریافت نماید .

بیمه مسافرتی داخلی

نکته : بیمه حوادث فقط مخصوص مدیران یا برگزار کننده های تور نیست و هر فردی یا  گروهی یا خانواده  هم می توانند از این بیمه استفاده کنند .

شرایط بیمه حوادث گروهی تورها

بیمه حوادث گروهی که برای مدیران آژانس ها و برگزار کنندگان تورها می باشد که شرایطی را باید در نظر داشته باشند .

 • حداقل تعداد نفرات بیمه حوادث گروهی باید ۱۰ نفر باشد .
 • سقف تعهدات اکثر شرکت‌های بیمه برای پوشش فوت این بیمه‌نامه ۵۰ میلیون تومان است. البته ممکن است در برخی شرکت‌های بیمه این مقدار کمتر و یا بیشتر باشد .
 • شرکت‌های بیمه ۱۰ درصد سرمایه فوت را برای پوشش هزینه‌های پزشکی به بیمه‌شده پرداخت می‌کنند .
 • بیمه حوادث در بازه سنی بدو تولد تا ۸۰ سال صادر می‌شود .

این مواردی که در بالا گفته شد شرایط کلی بیمه حوادث گروهی  می باشد که بعضا ممکن است این شرایط به صورت کاملا توافقی بین شرکت بیمه و متقاضی بیمه‌نامه حوادث گروهی مشخص شود .

برای هر خرید قطعا به مشاوره نیاز دارید تا بهترین بیمه و متناسب با شرایط سفرتون خرید کنید .

از این سو مرکز مشاوره و خدمات سفر  با کارشناسانی مجرب در خدمت شما بزرگواران می باشد .

بیمه مسافرتی داخلی

بیمه مسئولیت تورهای مسافرتی داخلی

بیمه مسئولیت برای تمامیه مشاغل و کارفرمایانی که کارکنان و افردای که در  زیر مجموعه های این کارفرمایان کار میکنند مناسب است .

این نوع بیمه شاخه های متعددی دارد  که یکی از این شاخه ها که مربوط به گردشگری میشود .

بیمه مدیران آژانس های مسافرتی و برگزار کنندگان تورهای داخلی می باشد .

با خرید این بیمه شرکت بیمه متعهد است که در صورت بروز حادثه برای بیمه شده و خسارت های جانی  پوشش های زیر زا تا سقف مشخص شده به آن فرد ارائه کند :

 • فوت
 • نقص عضو
 • هزینه های پزشکی

شرایط بیمه مسئولیت تورهای مسافرتی داخلی

در بیمه‌نامه‌های مسئولیت، متقاضی در هنگام عقد قرارداد مقداری سرمایه اولیه مشخص می‌کند که تمامی خسارت‌هایی که از محل این بیمه‌نامه به بیمه‌شده پرداخت می‌شود از جمله پرداخت سرمایه فوت، پرداخت هزینه‌های پزشکی و… بر اساس همین سرمایه اولیه مشخص شده در بیمه‌نامه تعیین می‌شود . همچنین حق‌بیمه این بیمه‌نامه هم براساس سرمایه مشخص‌شده توسط بیمه‌گذار، محاسبه می‌شود .

برای اطلاع بیشتر از شرایط بیمه حوادث و بیمه مسئولیت  و تمامیه بیمه های مسافرتی داخلی و خارجی . از این سو با کارشناسانی مجرب در خدمت شما مسافران و مدیران آژانس ها و برگزارکنندگان تورهای مسافرتی می باشد .